Ozonowanie

Świadczymy usługi w zakresie ozonowania, czyli skutecznego usuwania  wirusów, bakterii, alergenów, roztoczy, zarodników pleśni oraz pasożytów. Ozon działa dezynfekująco, grzybobójczo, wirusobójczo i bakteriobójczo. Ozonowanie jest takżę jedną z nielicznych metod skutecznie radzących sobie z niszczeniem cyst lamblii (Gardia) oraz form przetrwalnikowych innych pasożytów (np. jaja glist). Ozon jest pomocny w utrzymaniu czystości i higieny, chroni przed szkodnikami i owadami (mrówki, mole, karaluchy). Jest doskonałą metodą dla wszystkich, którym zależy na zdrowiu i czystości w swoim otoczeniu, samochodzie bądź domu. Pomocnym bywa wykonanie usługi w celu sterylizacji pomieszczeń po chorobach domowników oraz zwierząt.

OZON ZNAKOMICIE SPRAWDZA SIĘ W DEZYNFEKCJI:

  • szpitali, przychodni, sal operacyjnych, gabinetów zabiegowych, stomatologicznych, salach chorych, korytarzy
  • stołówek oraz szatni zakładów pracy,
  • żłobków, przedszkoli, świetlic
  • gabinetów lekarskich, kosmetycznych, aptek
  • hoteli, domków rekreacyjnych
  • ciężarówek, autobusów, autokarów, tramwajów, taksówek i innych pojazdów, usuwa całkowicie zapachy z wnętrza, jednocześnie dezynfekując układy wentylacji i klimatyzacji
  • pojazdów transportu medycznego oraz innych pojazdów transportowych narażonych na działanie nieczystości

Poniżej postaramy się przybliżyć Państwu sporo faktów na temat ozonu.

OZON W WALCE Z ZAPACHAMI

Ozon jest w stanie usunąć wiele nieprzyjemnych i szkodliwych dla człowieka zapachów organicznych i nieorganicznych. Bywa skuteczny w usuwaniu między innymi dymu tytoniowego, zapachu spalenizny, wielu rozpuszczalników, farb, lakierów. Nie maskuje on nieprzyjemnych zapachów, lecz trwale je usuwa.

Czy zapach będzie powracał?

Ozon w odpowiednim stężeniu niszczy źródło zapachu, jednak niezbędne jest usunięcie jego przyczyny. Należy pamiętać, że ozon nie zniszczy zapachów, które wniknęły głęboko w struktury ścian, takie zapachy mogą powracać. Podobnie sprawa wygląda w przypadku pleśni oraz rosnących grzybów- w takich sytuacjach należy wyeliminować przyczynę (wilgoć) oraz zniszczyć grzyby np. preparatem grzybobójczym poprzez oprysk.

Usuwanie zapachu z mebli tapicerowanych

Ozon jest skuteczny przy usuwaniu zapachów z mebli tapicerowanych (sofy, kanapy, materace) oraz dywanów, niekiedy jednak niezbędne jest usunięcie źródła nieprzyjemnego zapachu, które może powodować powracanie przykrej woni. W celu usunięcia zapachów z mebli tapicerowanych, dywanów i wykładzin doskonale sprawdza się połączenie ozonowania z praniem ekstrakcyjnym. Pranie w tym połączeniu pełni funkcję usunięcia źródła zapachu, a ozon eliminuje nieprzyjemną woń. Taka metodyka uchodzi według nas za bardzo skuteczną.

OZON A ALERGIA

Jednym w wielu czynników powodującym uczulenia jest roztocze kurzu domowego.  Istnieje kilkadziesiąt gatunków roztoczy przy czym w Polsce dominują dwa nich. Ozonowanie jest skuteczne w walce z roztoczem i skutecznie je usuwa. Ozon działa niszcząco na pleśnie i grzyby, które są często przyczyną złego samopoczucia.

Jak często ozonować?

W walce z roztoczem operacje ozonowania należy cyklicznie powtarzać co pewien okres czasu. Ozonując pomieszczenia przynajmniej raz na 3 miesiące likwidujemy aż 90% alergenów domowych.

OZON W KLIMATYZACJI SAMOCHODOWEJ

Grzyby mogą być bardzo groźne dla organizmu człowieka, produkują zarodniki, które mogą przyczyniać się do złego samopoczucia i powodować choroby. W  samochodach spędzamy współcześnie bardzo dużą ilość czasu. Większość aut jest wyposażonych w układy klimatyzacji, które bywają źródłem zakażenia grzybami -mogą one wyczekiwać najlepszych do rozwoju warunków nawet przez kilka lat!

Wraz z usługą ozonowania zaleca się wymienić filtr kabinowy (przeciwpyłkowy), który także może być siedliskiem mikroorganizmów.

Jak często ozonować kabinę pojazdu?

Generalnie nie ma przeciwwskazań do częstego ozonowania, im częściej powtarzany jest zabieg, tym zdrowiej dla użytkowników pojazdu. Zważywszy jednak na koszta związane z wykonaniem usługi zaleca się powtarzanie czynności co najmniej 2 razy w roku.

Czy po ozonowaniu można korzystać z pojazdu?

Po wykonaniu usługi kabina zostaje intensywnie przewietrzona, auto będzie gotowe do użytku już po kliku minutach po skończonym zabiegu. Zapach pozostały po reakcji ozonu z wnętrzem pojazdu może się utrzymywać jeszcze przez jakiś czas.
Jeśli zapach wyda się zbyt intensywny zaleca się przewietrzyć pojazd ponownie, np. pozostawić go na dłuższy czas z opuszczonymi szybami.

Gdzie ozonujemy?
Oprócz wykonywania usług w siedzibie proponujemy Państwu jako nieliczni przeprowadzenie usługi ozonowania pojazdów samochodowych także mobilnie, tj. z dojazdem do Klienta – nawet bez dostępu do stałego źródła prądu. W tym celu dysponujemy przetwornicami napięcia o dużej mocy, pozwalającymi wykonać usługę choćby na parkingu.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Należy  pamiętać o przygotowaniu zarówno pomieszczenia, jak i pojazdu w celu prawidłowego wykonania usługi.

Samochód

Przed zabiegiem dezynfekcji ozonem należy usunąć z auta źródła zapachu, opróżnić i wyczyścić popielniczkę. Zaleca się wymienić filtr kabinowy lub go usunąć. Należy wyjąć odświeżacze powietrza. Jako, że ozonowania nie zaleca się przeprowadzać w nasłonecznionej kabinie należy zadbać by auto było ustawione w cieniu oraz nie było nagrzane.  Samochód musi mieć możliwość szczelnego zamknięcia drzwi i okien.

Pomieszczenia

Przygotowując pomieszczenie do ozonowania podstawowym krokiem jest usunięcie przyczyny problemu (np. wypranie zabrudzonej wykładziny). Przed przystąpieniem do ozonowania należy zamknąć okna i drzwi oraz uszczelnić otwory wentylacyjne, aby uzyskać maksymalne stężenie progowe. W pomieszczeniu nie mogą znajdować się ludzie i zwierzęta oraz inne organizmy żywe, ponieważ ozon w dużym stężeniu jest bardzo szkodliwy! Z pomieszczenia należy usunąć kwiaty. Aby przeprowadzić dezynfekcję i usunąć nieprzyjemne zapach musimy utrzymać stężenie ozonu przez minimum 30minut. Z ozonowanego pomieszczenia można korzystać po minimum godzinnym wietrzeniu. Jeśli z pomieszczenia nikt nie będzie korzystał możemy nie wietrzyć pomieszczenia i pozwolić aby ozon sam uległ rozpadowi. Ze względu na różne powody nieprzyjemnego zapachu, może zajść potrzeba powtórnego ozonowania. Pomieszczenie nie może być nasłonecznione, najlepiej, aby przed zabiegiem (jeśli to możliwe) wyłączyć ogrzewanie.

Jeśli w mieszkaniu  przebywają zwierzęta, warto zabieg przeprowadzać regularnie, zwłaszcza gdy posiadamy dzieci.