Sprzęt

SPRZĘT DO OZONOWANIA

Używamy profesjonalnych generatorów ozonu renomowanych producentów, które są zdolne wytwarzać 7, 10, 24, 40 gram ozonu/ godzinę. Dzięki dużej wydajności w krótkim czasie pozwalają osiągnąć odpowiednie stężenie ozonu. Tylko prawidłowe stężenie gwarantuje skuteczność wykonanej usługi.

zdjęcia wyładowan koronowych w ozonatorze w Bydgoszczy

DLACZEGO STĘŻENIE JEST TAKIE ISTOTNE?

Sprzęt, którego używamy gwarantuje osiągnięcie tzw. stężenia progowego oraz utrzymanie go przez wymagany czas. Nasze urządzenia charakteryzują się ponad 20-krotnie wyższą wydajnością w porównaniu do innych wytwornic, które można spotkać w niektórych warsztatach klimatyzacji. Ozonatory takie często nie są w stanie wytworzyć więcej niż 200mg ozonu/ godzinę. Biorąc pod uwagę fakt, że rozpad połowiczny ozonu jest bardzo szybki (20-30 minut) urządzenia takie często nie są w stanie uzyskać odpowiednio wysokiego stężenia nawet w długim czasie, gdyż wytworzony wcześniej ozon ulega na bieżąco rozpadowi do czystego tlenu.
Takie generatory mogą mieć zastosowanie jedynie jako odświeżacze powietrza, ponieważ jedyne co po sobie zostawiają to zapach ozonu, który w żadnym wypadku nie świadczy o wybiciu mikroorganizmów oraz grzybów.
Przeciętne wnętrze pojazdu wynosi około 5 metrów sześciennych, przy czym minimalne stężenie progowe określane jest pomiędzy 1-1,5 grama/10m sześciennych. Nasze urządzenia są w stanie uzyskać w 15 minut stężenie powyżej wymaganego progu, przy czym generator produkujący około 200mg/h potrzebowałby na to 3,5 godziny nie biorąc pod uwagę faktu, że w międzyczasie połowa ozonu uległaby rozpadowi.

Stosowane przez nas ozonatory powietrza nadają się do ozonowania / dezynfekcji pojazdów, autobusów, autokarów, mieszkań, biur i lokali. Urządzenia sprawdzają się doskonale przy odkażaniu oraz usuwaniu nieprzyjemnych zapachów z dywanów, wykładzin, mebli tapicerowanych, ścian.


SPRZĘT DO DEZYNFEKCJI PROMIENIOWANIEM ULTRAFIOLETOWYM

Stosowane przez nas lampy opierają się o promienniki dużej mocy bakteriobójczej o spektrum przypadające na zakres 250-270nm. Lampy działają poprzez absorbowanie przez białka i kwasy nukleinowe energii promienników UV-C, a ta kolejno wzbudzając reakcje w jądrach zabija patogeny.

Posiadamy bardzo bogatą ofertę sprzętową pozwalająca dopasować aparaturę do potrzeb. Zawsze staramy się skomponować najpewniej działający zestaw do danego pomieszczenia oraz warunków. Posiadamy lampy ultrafioletowe o mocach:

  • 5W, 7W, 9W – dezynfekcja małych przedmiotów, banknotów
  • 11W, 16W – dezynfekcja małych powierzchni, dezynfekcja małych pomieszczeń,dezynfekcja „punktowa”
  • 30W, 55W – dezynfekcja pomieszczeń
  • 95W – dezynfekcja większych pomieszczeń
  • 225W – dezynfekcja korytarzy, holów, recepcji, sal

Często łączymy lampy w odpowiednich konfiguracjach celem uzyskania maksymalnej skuteczności.

Oferujemy także wynajem sprzętu. Więcej szczegółów z zakładce cennik